google59b06d63cfd36c3f.html

 


Úvod »LIATINOVÝ KOTOL » TERMOCAST 6 PLUS, 41 kW


        

TERMOCAST 6 PLUS, 41 kW

TERMOCAST PLUS 6 s ventilátorom

skladom

 

Číslo produktu: 005
Výrobca: TERMODINAMIK

návod na použitie je v kolónke " na stiahnutie" nad týmto nápisom

TERMOCAST PLUS  6 je šesť článkový liatinový kotol s inteligentným ventilátorom, ktorý má úplne nový dizajn. Je vhodný na ekonomické a ekologické vykurovanie domov a menších prevádzok. Splňuje parametre v súlade s novou normou EN 303/5, emisnú triedu 4 !!!

Liatinové teleso je zo šedej liatiny triedy EN-GJL 200, je vyrobená pomocou flexibilnej technológie odlievania. Výsledkom je kotol Solitherm, ktorý je odolnejší voči korózii, ktorá vzniká pri nižšej teplote vody na spiatočke, alebo pri nižšej teplote spalín alebo vysokým obsahom vody v palive. Vďaka inteligentnému ventilátoru, unikátnemu a patentovaný systému cirkulácie spalín dosahuje oproti iným kotlom vyššiu účinnosť a výkonnosť ako u podobných výrobkov na trhu. S tým sú spojené nižšie emisie a nižšia  teplota spalín. Všetky tieto prednosti prispievajú k úspore paliva. Vysoko kvalitná liatina umožňuje použiť ako palivo koks, hnedé uhlie, čierne uhlie a drevo. Ovládanie sekundárneho aj primárneho vzduchu zaisťuje komfortné vykurovanie aj pri spaľovaní hnedého alebo čierneho uhlia. Teplota vody je ovládaná termostatickým regulátorom, ktorý reguluje prístup kyslíka do spaľovacej komory. Teplotu vody je možné sledovať teplomerom v plášti. Kotol je možné napojiť na otvorené i uzavreté vykurovacie systémy s možnosťou inštalácie dochladzovacej slučky. V oboch predných dverách je špeciálna 20mm hrubá izolácia odliata z odolného keramického vlákna na minimalizáciu tepelných strát. Kotol má vodný rošt.

Kotol vyniká veľkými prikladacími dvierkami a priestrannou komorou ohniska, čím vzniká možnosť vloženia väčšej dávky dreva a tým spojená dlhšia doba horenia.

Vďaka priestupným komorám má kotol vysokú účinnosť a efektívne odovzdávanie tepla - priemerná účinnosť kotlov je vyššia ako 80%, ako to vyžadujú najnovšie štandardy.

Teleso kotla je izolované 50mm silnou fóliou so sklenou vatou.

Voliteľná chladiaca slučka proti prehriatiu - možnosť inštalácie originálne medené slučky proti prehriatiu pre prípad nadmernej akumulácie tepla v kotle. Bezpečnostný ventil aktivuje chladiaci systém pri vysokých teplotách vody.

Chladiacia slučka kotla nie je súčasťou balenia, musí sa doobjednať cena 199 Eur.

 

Technické parametre kotla:

- inteligentný ventilátor

- 85 % účinnosť

- trojitá cirkulácia teplého vzduchu vo vnútri kotla

Výkon :  drevo 33 kW, čierne uhlie 41  kW

Váha : 283 kg

Objem vody: 40 l

Max. teplota:  95 oC

Max. tlak:  3 bar

Výška:  950 mm

Šírka: 490 mm

Hĺbka: 815 mm

Max. dĺžka polena : 50 cm

Priemer dymovodu : 160 mm

Pripojenie: 6/4"